Na prijemu koji je večeras upriličen u zgradi Predsjedništva povodom Dana nezavisnosti BiH, novinarima se kratko obratio i visoki predstavnik Valentin Inzko, a evo šta je između ostalog kazao:
“Ustavni sud BiH je odlučio da je taj dan zakonski Dan nezavisnosti ove zemlje”, rekao je Inzko.
On je prokomentirao i novonastalu krizu na bh. političkoj sceni, a posebno pitanje ponovne upotrebe bonskih ovlasti.
“Svi znamo da su i ranije bile krize, ali ovaj put se prešla crvena linija. Još nije pala odluka za bonske ovlasti, ali svakako ima dosta saglasnosti u PIC-u.
(SB)





