Edin Džeko je emotivnom porukom na Facebooku čestitao Dan grada Sarajeva, prenosi “Klix”.
Džeki posebno nedostaje to što zbog koronavirusa ne može doći u glavni grad BiH, te dane provodi u svojoj kući u Rimu.
“Nedostaješ mi grade moj, sada možda i više nego ikada. Nedostaju mi roditelji, nedostaju mi prijatelji, nedostaju mi ulice tvoje. Jednom će i ovo biti jučer, a ja jedva čekam da te ponovo vidim, da se duša nahrani tobom, da te udahnem punim plućima, dok me držiš u svom naručju. Volim te grade moj, sretan ti rođendan!”, poručio je Džeko na Facebooku.
Sarajevo je 6. aprila 1945. godine oslobođeno od njemačkog okupatora tokom Drugog svjetskog rata i taj datum se slavi kao Dan grada.





