Home Novosti BiH KOORDINISANA AKCIJA U DOMU NARODA: Delegati HDZ-a sa delegatima iz reda srpskog...

KOORDINISANA AKCIJA U DOMU NARODA: Delegati HDZ-a sa delegatima iz reda srpskog naroda glasali za poništavanje “Inzkovog zakona” (VIDEO)

5

U Sarajevu je danas održana hitna sjednica Doma naroda Parlamentrane skupštine Bosne i Hercegovine koja je sazvana na poziv predsjedavajućeg Doma naroda Dragan Čović, a prisustvuju joj i delegati Kluba Srba koji su do sada bojkotovali rad državnih institucija.

Delegati u Domu naroda državnog parlamenta Denis Bećirović, Zlatko Miletić, Amir Fazlić, Munib Jusufović i Asim Sarajlić podnijeli su predsjedavajućem i zamjenicima predsjedavajućeg tog doma Čoviću, Nikoli Špirići i Bakiru Izetbegoviću zahtjev za sazivanje hitne sjednice Doma naroda.

Potpisnici zahtjeva tražili su da se kao prva tačka dnevnog reda razmatra “Informacija Kolegija Doma naroda o razlozima blokade rada najvišeg zakonodavnog organa države Bosne i Hercegovine, s posebnim osvrtom na obrazloženje pravnog osnova blokiranja rada ovog državnog organa vlasti“, što se i desilo tokom sjednice.

Prema informacijama koje je objavio portal “Istraga”, na dnevnom redu današnje sjednice našao se i zaključak kojim se traži poništavanje Inzkovog zakona o zabrani negiranja genocida. Delegati HDZ-a, zajedno sa delegatima iz reda srpskog naroda glasali su za ovaj zaključak. Ipak, zaključci nisu usvojeni jer nije bilo potrebne entitetske većine.