Zeljković je ranije otkrio da je tada imao “poziv” od direktora UKC-a Vlade Đajića, koji mu je rekao da mu “ljudi umiru” i da mora odmah da nabavi kamere od 700.000 KM i to od firme A.R.M.S. Sistemi kod Vladimira Vuletića.
Direktor Univerzitetskog kliničkog centra i predsjednik Gradskog odbora SNSD-a Vlado Đajić prisustvovao je jučer druženju Udruženja lovaca „Fazan“ iz Čelinca.
Povod okupljanja bio je otvaranje sezone lova.
Đajić je ovom prilikom lovcima uručio poklon bonove od 6.000 KM (4 bona po 1500 KM) za kupovinu lovačke opreme.

Ništa ne bi bilo sporno da ti “poklon bonovi” nisu od firme vlasništvo Vladimira Vuletića doo “A.R.M.S. Sistemi”, koju istražuje Specijalno tužilaštvo i policija, zbog zloupotrebe tokom pandemije tadašnjeg direktora Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske Branislava Zeljkovića (US).
Zeljkoviću se na teret stavlja i nezakonita nabavka 28 termalnih kamera za detektovanje tjelesne temperature za potrebe UKC RS, te da su iste plaćene po mnogo većim cijenama u odnosu na cijene na tržištu i to iznad 700.000 KM.

Zeljković je ranije otkrio da je tada imao “poziv” od direktora UKC-a Vlade Đajića, koji mu je rekao da mu “ljudi umiru” i da mora odmah da nabavi kamere od 700.000 KM i to od firme A.R.M.S. Sistemi kod Vladimira Vuletića.
Đajić je to tada negirao, ali poklon bonovi su otkrili da je on upravo taj koji je “favorizovao” Vuletića i njegovu firmu i da je možda i umiješan u sporne nabavke, piše BN.
Nije poznato kako je Đajić i na koji način platio poklon bonove lovcima od firme, koja je predmet istrage i koja se povezuje i sa njim oko nabavke spornih termalnih kamera.
Možda i ovi bonovi budu predmet istražnih organa.
(SB)





