Naslovnica Novosti BiH Policija RS podnosi krivičnu prijavu protiv mladića koji idu pješke u Srebrenicu,...

Policija RS podnosi krivičnu prijavu protiv mladića koji idu pješke u Srebrenicu, a koji su prošli kroz Doboj sa zastavom sa ljiljanima

12
mars mira 2017

Dobojska policija provjerava navode o licima koja su kroz Doboj prošla sa istaknutom ratnom zastavom tzv. Armije RBiH, a djelo je okarakterisano kao izazivanje nacionalne i vjerske mržnje.

 

 

Prema nalogu Okružnog javnog tužilaštva, policija preduzima mjere i radnje na utvrđivanju okolnosti izvršenja krivičnog djela izazivanje nacionalne i vjerske mržnje, potvrdila je za RTRS Ljerka Stanimirović, portparolka Policijske uprave Doboj.

b52fbac0 d8ba 4f13 ab3e a92b59e4a7f4?accountId=12398&siteId=51234&zoneId=230802&e=6A1E40E384DA563B4279E23FB9A1C62CC1DBABEB0EC60789A47A863A62DEFC106B73047D378999055ACD06E38324927B52816BD28DE8FD49177ABC7851AE321142234964C9249D8A115F50452686569C172CD28438FCBB6AFAA930B4954B0A1FDC317131517F50E4953280371C24FA62124CDF214F4C9FB4563EE2360E20752354267F605AE293E3ADD84CD4C36B4A0E
lg

Potez policije RS-a i RTRS-a je za svaku osudu. Oni na ovaj način šire mržnju među narodima u manjem bh. entitetu. Zato bi trebali podnijeti krivičnu prijavu protiv sebe, a ne protiv mladića koji su mirno i bez ikakvih provokacija prošli kroz Doboj.

SAFF.ba