Hrvatska će tražiti da se stavi fokus na izbornu reformu, dok druge države insistiraju na briselskom sporazumu
Bosna i Hercegovina će vjerovatno dobiti uslovni kandidatski status, navodi portal “Istraga”.
“Tokom rasprave o uslovima, Hrvatska će tražiti da se stavi fokus na izbornu reformu, dok druge države insistiraju na briselskom sporazumu. Nekoliko država (Njemačka) predlaže kandidatski status nakon izbora”, navodi ovaj portal.
U Briselu se danas održavao Samit Evropska Unija – Zapadni Balkan, na kojem je učestvovao i predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Šefik Džaferović.
Na Samitu su učestvovali predstavnici država i vlada EU, kao i lideri Srbije, Crne Gore, Kosova, Albanije, Sjeverne Makedonije i Bosne i Hercegovine.
BiH će,vjerovatno,dobiti uslovni kandidatski status,saznaje @IstragaB Tokom rasprave o uslovima,Hrvatska će tražiti da se stavi fokus na izbornu reformu, dok druge države insistiraju na briselskom sporazumu. Nekoliko država (Njemačka) predlaže kandidatski status nakon izbora.
— Istraga.ba (@IstragaB) June 23, 2022