Home Novosti RUSKI AMBASDOR U SAD-u ZAPREPASTIO SVIJET: “Naoružavanje Kijeva moglo bi dovesti do…

RUSKI AMBASDOR U SAD-u ZAPREPASTIO SVIJET: “Naoružavanje Kijeva moglo bi dovesti do…

1

On je u razgovoru za američki “Newsweek” ocijenio da su zapadne zemlje direktno uključene u događaje u Ukrajini jer i dalje opskrbljuju Kijev oružjem i na taj način ga potiču na daljnje sukobe.

Mjesec i po nakon početka rata u Ukrajini, Anatolij Antonov, ruski ambasador u SAD-u u intervjuu za “Newsweek” iznio je zašto je Rusija pokrenula ono što smatra specijalnom vojnom operacijom. Antonov je detaljno opisao zahtjeve koji bi, ako budu ispunjeni, mogli okončati sukob.

“Specijalna operacija u Ukrajini rezultat je nespremnosti kijevskog režima da zaustavi genocid nad Rusima ispunjavanjem svojih obaveza prema međunarodnim partnerima. Očita je i želja država članica NATO-a da iskoriste teritorij susjedne države za uspostavljanje uporišta u borbi protiv Rusije”, rekao je Antonov.

On je u razgovoru za američki Newsweek ocijenio da su zapadne zemlje direktno uključene u događaje u Ukrajini jer i dalje opskrbljuju Kijev oružjem i na taj način ga potiču na daljnje sukobe.

Ruski ambasador istaknuo je da su takvi postupci opasni i provokativni jer su, kako je naveo, usmjereni protiv Rusije. Istaknuo je da bi to moglo dovesti do direktnog vojnog sukoba između SAD-a i Rusije.

Antonov je ponovio stav Moskve da su svi konvoji na teritoriju Ukrajine s oružjem i vojnom opremom koji su pristigli sa Zapada legitimni vojni cilj ruskih oružanih snaga.