Naslovnica Novosti BiH SKANDALOZNO: Jedan od osnivača HDZ-a i bivši ministar u Vladi žali što...

SKANDALOZNO: Jedan od osnivača HDZ-a i bivši ministar u Vladi žali što Neum nije NASILNO PRIKLJUČEN Republici Hrvatskoj, spominje i Putina…

10

Hrvoje Hitrec, hrvatski pisac, novinar i scenarista, koji je u prvoj polovini 1991. bio ministar za informisanje u tadašnjoj Vladi, izjavio je da Pelješki most nije trebalo graditi, već da je Neum, kako kaže, “mirno ili nemirno” trebalo integrirati u sastav Hrvatske.

– Putin bi to riješio za jedno popodne – zaključio je Hitrec u tekstu “Opet Zagreb izgleda tužno”, objavljenom na radikalno desnom portalu Projekt Velebit.

– Opet Zagreb izgleda tužno, iz drugih razloga, kažu da novaca za saniranje šteta treba koliko i za dvadeset i dva Pelješka mosta. Vjerovatno, ali kog će nam vraga toliko peljeških mostova, pa i ovaj jedan koji tek viri iz mora jedva jedvice se rađa već decenijama, ne bi li spojio Hrvatsku s Hrvatskom. Je li se mogla izbeći njegova gradnja? Jeste, pa Neum je hrvatski grad po svemu i trebalo ga je mirno ili nemirno integrisati. Putin bi to riješio za jedno popodne – piše Hitrec.

U ostatku kolumne Hitrec, poznat kao autor popularnih “Smogovaca”, bavi se potresom u Zagrebu, književnicima u Srbiji i Hrvatskoj, zločinima nad Hrvatima u BiH tokom prošlog rata i još ponekom temom.

Hrvoje Hitrec bio je jedan od osnivača HDZ-a i učestvovao je 17. juna 1989. godine na osnivačkoj sjednici Skupštine u baraci na Jarunu.

(SB)