Ministar odbrane Srbije Aleksandar Vulin izjavio je da se Hrvatska naoružava jer je ona suverena zemlja i ima pravo na to, saopštio je danas njegov kabinet.
Vulin je to kazao komentarišući najavljenu donaciju vojnih vozila SAD hrvatskoj vojsci i dodao da isto tako i Srbija ima pravo da se naoružava, prenosi Beta.
“Srbija se naoružava kako bi se pripremila za sve bezbjednosne izazove, jer nemojmo zaboraviti – Srbija ima i više prava i više razloga da se oprema i naoružava nego sve zemlje u njenom okruženju, jer smo mi jedina zemlja koja je vojno neutralna i koja ne može da računa na bilo čiju pomoć”, rekao je Vulin.





