Zastupnica Socijaldemokratske partije (SDP) u Skupštini Crne Gore Draginja Vuksanović-Stanković poslala je danas kratku i oštru poruku crnogorskom premijeru Dritanu Abazović.
Je li ovo Predsjednik Vlade CG relativizuje genocid u Srebrenici?! Sram te bilo Dritane! – napisala je Vuksanović- Stanković na Twitteru.

Abazović je danas tokom skandaloznog govora na komemoraciji u Memorijalnom centru Potočari-Srebrenica, održanoj povodom obilježavanja 27. godišnjice genocida u Srebrenici, između ostalog kazao da “genocid nije počinjen nad Bošnjacima, nego nad ljudima, i nisu ga počinile vojske nego politike zla, politike smrti, politike prevara”.





