Sanjin Memić, član Biciklističkog kluba Mostar, nakon što je 2020. godine postao prvi Mostarac koji je uspješno završio Everesting, krajem maja vozi za Srebrenicu.
Udaljenost između Mostara i Srebrenice biciklom je nešto oko 300 kilometara. Ovaj poduhvat, pod motom “Tiha vožja za žrtve Srebrenice”, njegov je doprinos za žrtve genocida kao opomena da se Srebrenica više nikad i nikom ne ponovi.
“Pozivam zaljubljenike u biciklizam da mi se na pojedinim dionicama pridruže i time daju svoju podršku”, kaže Sanjin.
Planirana vožnja polazi iz Mostara 29. maja, preko Konjica, Sarajeva, Olova, Kladnja, Vlasenice do Srebrenice (Potočara), a trajaće oko dvadest sati vožnje.


Emir Krpo
(NovaSloboda.ba)




