Fomiranju paralelnih nelegalnih skupština smo svjedočili u osvit agresije na državu Bosnu i Hercegovinu, stoji u Komšićevoj reakciji
Povodom održavanja sjednice Skupštine Tuzlanskog kantona, na kojoj je smijenjena Vlada TK, oglasio se i član Predsjedništva BiH Željko Komšić.
U svom reagovanju napominje kako se, premaa njegovom mišljenju, radi o nelegalnoj sjednici Skupštine TK.
– Održavanje nelegalne Skupštine Tuzlanskog kantona od dijela zastupnika legalne Skupštine TK predstavlja izravan napad na ustavni poredak Tuzlanskog kantona i ustavni poredak Bosne i Hercegovine.
Potpuno je neprihvatljivo da se vlast u Tuzlanskom kantonu pokušava mijenjati parainstitucionalnim metodama, i fomiranjem paralelnih nelegalnih skupština, čemu smo svjedočili u osvit agresije na državu Bosnu i Hercegovinu.
Pozivam nadlažne pravosudne institucije da s tim u vezi poštujući odgovarajuće zakonske odredbe, procesuiraju odgovorne za pokušaj nelegalnog preuzimanja vlasti u Tuzlanskom kantonu, te političke opcije kojima ti zastupnici pripadaju, da se vrate u okvire legalnog političkog djelovanja, kazao je Komšić u svojoj reakciji.
(Oslobodjenje / ZS)