Schmidt nema ugovor o radu, a dobro je plaćen novcem građana i to ne smijemo dozvoliti, kazao je on.
Gradonačelnik Trebinja Mirko Ćurić rekao je za RTRS da je „u vrijeme nasrtaja na Republiku Srpsku i njenu imovinu važno jedinstvo i sloga i da nikakvi ultimatumi neće proći jer je narod spreman da izađe na ulicu i odbrani Republiku Srpsku“.
-Svima koji postavljaju ultimatume, uključujući Christiana Schmidta, da građani neće prepustiti Republiku Srpsku za čiju odbranu su dati životi. Schmidt nema ugovor o radu, a dobro je plaćen novcem građana i to ne smijemo dozvoliti, kazao je on.
Nakon što je visoki predstavnik Schmidt pozvao investitore da ne ulažu u RS, Ćurić mu je poručio “što mislite RS-u – to Vama Bog dao”.
– Pustite nas da radimo i stvaramo, da obezbijedimo da Republika Srpska svake godine bude još jača i snažnija. Neka kuju sudbinu svojim državama, a nas neka puste da radimo i stvaramo, kazao je Ćurić.